Enable text based alternatives for graph display and drawing entry

Try another version of this question

You have one type of candy that sells for $3.90/lb and another type of candy that sells for $9.40/lb. You would like to have 33 lbs of a candy mixture that sells for $7.60/lb. How much of each candy will you need to obtain the desired mixture?

You will need
lbs of the cheaper candy
and
lbs of the expensive candy.

X
MathQuill
   x  x    n  |   | (   ) π DNE
   x    (   ) π DNE
( ) ( ] [ ) [ ] —∞ DNE
< > or All Real Numbers DNE
log logn ln n  | | e 
sin cos tan arcsin arccos arctan  
[more..]